VIP פתרונות מחשוב מתקדמים
יצירת קשר:
השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 077-231-7171
שירותי ענן

שירותי ענן

מהם שירותי ענן?

שירותי מחשוב הניתנים למשתמש באמצעות מחשב מרוחק, אליו מתחבר המשתמש דרך רשת האינטרנט או באמצעות קו תקשורת ייעודי.  בעיית האחסון מעסיקה בעלי עסקים רבים. היכן מאחסנים את כל המידע הממוחשב? כיצד מוודאים כי הוא מאובטח? שירותי ענן זה הפתרון.

סוגי ענן שונים:

 • ענן ציבורי (Public Cloud) הוא ענן המשרת מספר ארגונים באמצעות מרכז מחשבים של ספק שירותי ענן.
 • ענן פרטי (Private Cloud) הוא ענן המשרת ארגון אחד. הענן עשוי להיות ממוקם בתוך הארגון או אצל ספק חיצוני.
 • ענן היברידי (Hybrid Cloud) הוא שילוב של ענן פרטי וענן ציבורי. כלומר: יכולת להריץ את היישום בחלקו על ענן פרטי ובחלקו בענן ציבורי.
 • ענן שיתופי (Community Cloud) הוא ענן המשרת מספר ארגונים בעלי אינטרס משותף. הענן עשוי להיות ממוקם בתוך אחד הארגונים השותפים או אצל ספק חיצוני.

חברת וי.אי.פי מערכות הינה חברה מקצועית ומובילה בתחום שירותי ענן. היא מציעה סוגים שונים של שירותי ענן מעולים בתחום וכן שירותי גיבוי ענן ואחסון בענן. למעשה כיום כל ארגון או עסק שמתעסק עם מערכות מידע, עושה שימוש בשירותי גיבוי בענן. ויש לכך מספר יתרונות משמעותיים. קראו על כך להלן.

סוגי שירותי ענן שונים:

 • תשתית כשירות (IaaS): שירותים בהם המשתמש מקבל משאבי מחשוב לשימושו. כך למשל לצורך גיבוי של קבצים אפשר לקבל שטח אחסון באחד מהאמצעים לאחסון נתונים בענן המחשוב של ספק, מה שמוגדר כ"אחסון ענן".
 • פלטפורמה כשירות (PaaS): שירות המספק פלטפורמה להרצת אפליקציות או לפיתוח אפליקציות של המשתמש. במקרה זה, מקבל המשתמש גם משאבי מחשוב וגם תוכנות תשתית הנדרשות לצורך הרצת או פיתוח מערכת. המשתמש יכול לפתח מערכות המיועדות למימוש במרכז המחשבים שלו או מערכות המיועדות לביצוע בסביבת ענן מחשוב. 

מערכות המיועדות להיות בשימוש בענן המחשוב, שונות ממערכות פנים ארגוניות בדרישות גבוהות יותר בתחום של יכולת גידול (Scalability). הסיבה לכך היא שהיות שכל משתמש באינטרנט יכול להשתמש בהן, העומסים עשויים להיות גדולים יותר וחזויים פחות מאשר במערכות המיועדות לשימוש בתוך ארגון.

כך למשל תוכנת תורי המסרים Simple Queue Service של אמזון היא פשוטה בהרבה מתוכנות המיועדות לעבודה בארגון או בין ארגונים כמו Web Sphere MQ של יבמ. התוכנה של אמזון, בניגוד לתוכנות תורי מסרים ארגוניות, אינה מוודאת שהמסרים אכן מגיעים ליעדם. הסיבה לכך היא הצורך לפשט את התוכנה על מנת לתמוך ב-Scalability גבוה.

 • תוכנה כשירות (SaaS): תוכנה המספקת למשתמש שירותים הניתנים באמצעות אירוח באתר הספק, במקום רכישת מוצר תוכנה והתקנתו בשרתי הארגון הרוכש. הפעלת שירותי התוכנה מאתר הספק היא דרך רשת תקשורת, בדרך כלל האינטרנט.

המשתמש משתמש גם בתשתית חומרה, גם בפלטפורמה וגם בשירותים אפליקטיביים שפותחו על ידי הספק. במקרים רבים השירותים הם שירותים בתפיסת SOA (ארכיטקטורה מוכוונת שירותים). חלק מיצרני התוכנה משתמשים במונח "On Demand" כמונח חליפי ל-SaaS. זהו השוק הגדול והמגוון ביותר בתחום מחשוב הענן.

גם אתם מעוניינים להתקין בבית העסק שלכם שירות ענן? רוצים להתקדם עם הטכנולוגיה העכשווית ביותר, ולקבל שירותי מחשוב איכותיים ונוחים במיוחד? פנו אלינו.

אנחנו בחברת וי.אי.פי מערכות נשמח לענות לכם על כל שאלה, ולהתאים עבורכם את המערכת הטובה והמתאימה ביותר לצרכי העסק שלכם. אנחנו כאן עם ידע מקצועי נרחב וחומרה מתקדמת ואיכותית ביותר. נגיע אליכם כדי 'לתפור' עבורכם את המענה הממוחשב המתאים ביותר לעסק שלכם. כי זו הדרך שלכם לייעל את הפעילות ולהגדיל את מעגל ההכנסות.

וי.אי.פי מערכות מציעה מגוון שירותי גיבוי ואחסון מידע לעסקים, כולל גיבוי ענן על המערכות המאובטחות והמשוכללות ביותר, בעלות מערכות ניהול ידידותיות במיוחד. אנו מציעים שירותי תמיכה מרחוק, ושירותי גיבוי ענן מלאים וחלקיים, בהתאם לצרכי החברה.

ספרו על הפעילות שלכם ועל הצורך הקיים. אנחנו נספק לכם את כל המידע ונייעץ לכם לגבי שירותי ענן לעסקים. בואו להצליח עם הטכנולוגיות שלנו!

 

היתרונות בשירותי ענן

 • אבטחה המידע של העסק שלכם הינו רגיש. אסור שהוא יגיע לידיים לא נכונות. לכן עליכם לפנות אל חברה המספקת שירותי אחסון בענן וליהנות מאחסון בטוח. כאשר הוא נעשה בצורה מקצועית שמים דגש אל אבטחת המידע, כך שלא כל גולש יוכל לגשת למידע. כי הוא יהיה מוצפן ונגיש רק למורשים.
 • זמינות כאשר המידע שמור בענן אתם יכולים להיות רגועים. כי המידע זמין לכם בכל עת. איפה שלא תהיו תוכלו לגשת למידע ואף לבצע פעולות שונות. הזמינות הזו היא נקודה משמעותית בעידן שלנו, בו האנושות חותרת להתנתק ממגבלות הזמן ולגשת בכל עת לכל מידע. ולבצע מכל מקום מגוון פעולות.
 • תקינות כאשר המידע מאוחסן בענן אין לחשוש מתקלות במחשבים שמשמשים את העובדים. כיוון שהמידע נמצא במקום מוגן ומגובה היטב. הגישה למידע אינה יכולה לפגוע בשרתים וכתוצאה מכך במידע.
 • נוחות השימוש בשירותי ענן מועיל במידה רבה ומאפשר לעסק להתנהל בנוחות מקסימלית. כל עובד יוכל לגשת במידת הצורך למידע בכל עת, ולבצע את הפעולות הנדרשות. כמו כן יוכל המנהל לעקוב אחר הנעשה מכל מקום בו הוא נמצא - כדי לוודא שהמצב בשליטה וכל המערכות פועלות כנדרש.
 • חיסכון כדי לחסוך בעלויות המחשוב והפיתוח, ניתן לאחסן בענן. בצורה זו חוסכים בחומרה ונהנים מפתרונות נפלאים ונוחים במיוחד - תוך חיסכון במשאבים.
 • שליטה כאשר כל המידע נמצא במקום אחד, קל יותר לשלוט על הנעשה ולטפל במערכת ביעילות מקסימלית. פעולת תחזוקה או תיקון מתבצעים במחשב המרכזי שמשמש כשרת, וכל המערכת מתעדכנת בצורה ישירה.